Garanti ve İade Şartları

Garanti:

 

Firmamızdan alınan ve kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ürünler, her türlü üretim hatasına karşı yetkili firmaların garantisi kapsamında ve sorumluluğundadır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. Ayrıca yetkili bayisi olduğumuz ürünlerde müşteri temsilcimizle iletişime geçerek onarım sürecinde firmamızdan bilgi/destek alabilirsiniz.

 

Ürünlerin Garanti Süresi Nedir?

 

Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı aşağıda belirtilen şartlar dahilinde 2 yıl garantilidir. Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.

 

Satın Aldığım Üründen Memnun Kalmazsam Nasıl İade Ederim?

 

Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirmeyi usulüne uyarak iade edebilir veya değiştirebilir. Ürün iade sırasında alıcı kargo ücretini kendi karşılayarak ürünü bizlere ulaştırdıktan sonra iade süreci başlamaktadır. (yazarkasa ürünleri hariç) Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi taahhüt ederiz. Ancak satın alınan elektronik ürünlerde; sim kart takılması, wifi ile network bağlantı kurulması, kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, bandrol ve etiketlerin sökülmesi/yırtılması, koruyucu bantların çıkarılmış olması, aktivasyon yapılması ve kullanıcı yaratılması halinde iade kabul edilmemektedir. Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve/veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

“Cayma bildirimini 02123929191 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya yazılı bildirimde bulunarak yapabilirsiniz.”

ÖNEMLİ NOT : Yazarkasa satışlarında firmamızca müşteriye mali onay alınması nedeniyle söz konusu ürünlerde müşterinin hiçbir şekilde iade/cayma hakkı bulunmamaktadır.

Sarf Malzemelerinde İade Süreci Nedir?

Sarf malzemelerinde, ambalajı açılmış ürünler iade alınmaz. Eğer ürünün ambalajı açılmamışsa iade edebilirsiniz. Yazıcı, iade ve değişim işlemlerinde sarf malzemesi olan kartuş veya toner açılmış ise; iade veya değişim işlemi yapılmaz.

Ürünüm Eksik Çıkarsa Ne Yapmalıyım?

Ürününüzün teslimat sırasında kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını ve eksiksiz olduğunu kontrol ediniz. Ürününüzün eksik, hasarlı veya ambalajının bozuk çıkması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak siparişi teslim almayınız. Siparişinizi teslim almadığınız durumlarda lütfen 05325060633 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisine bilgi veriniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden firmamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, müşteri ürünün kutusu içerisinde yer alan yetkili servislere başvurmalıdır.

Ürün İade Sürecinden Sonra Ödediğim Ücreti Nasıl Geri Alırım?

İade koşullarında belirtilen şartlara uygun taleplerinizde; ilgili ürün firmamıza ulaştığı andan itibaren 14 (ondört) gün içerisinde ürün bedeli alışveriş yaptığınız hesaba iade edilecektir.

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama bir hafta sürebiliyor. Bu süreç genel bir uygulama olup, firmamızın herhangi bir müdahalede bulunma hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilir ve müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Siparişin Firmamızca olası nedenlerle İptal Edilmesi Durumunda Ücreti Nasıl Geri Alırım?

Siparişlerinizin stok durumundan yada firmamız kaynaklı tedarik süreci ile ilgili durumlardan iptali durumunda; firmamız 3 (üç) iş günü içerisinde ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak firmamıza bildirdiğinizden emin olmanız gerekmektedir.